Bank Spółdzielczy w Łukowie edukuje finansowo młodzież!

Przygoda z finansami, oszczędzanie jako droga do spełniania marzeń!

17 listopada br. Bank odwiedzili wyjątkowi gości. Uczniowie klasy IV Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Wiącek. Mieli okazję z bliska poznać pracę bankowca, wachlarz produktów i usług bankowych oraz pogłębić wiedzę na temat finansów i umiejętności korzystania z nowoczesnych usług bankowych, z uwzględnieniem zagrożeń w cyberprzestrzeni.

O pracy, wykonywanej z pasją opowiedzieli pracownicy Banku. Bożena Celińska – Mysław, Katarzyna Jaworska, Aneta Marciniak i Kamil Woźniak w sposób przystępny i atrakcyjny, przedstawili młodzieży pracę Bankowca dotyczącą codziennych obowiązków pracownika bankowego, biznesowego oraz cech osobowości, jakimi powinien charakteryzować się pracownik Banku. 
Przedstawili wachlarz produktów i usług bankowych, bogatą historię i zakres działalności Banku. Podkreślili, że staramy się wsłuchiwać w potrzeby naszych Klientów, dlatego w swojej ofercie posiadamy atrakcyjną ofertę kont dla młodych, bez kosztów utrzymania konta, wydania karty płatniczej czy wykonywania przelewów w bankowości lub aplikacji mobilnej.

Przekazali również najlepsze i bezpieczne praktyki w zakresie korzystania z kont bankowych czy mobilnych form płatności. Starali się zaszczepić u młodzieży zainteresowanie do bankowości, rozpoczęcia swojej przygody z finansami, a w przyszłości być może rozpoczęcia kariery w Banku. 

Młodzież miała szansę zobaczyć jak poruszać się w świecie finansów i jak stać się odpowiedzialnymi uczestnikami rynku finansowego i że kontrola wydatków i regularne odkładanie pieniędzy może pomóc w spełnianiu marzeń i zapewnieniu sobie stabilnej przyszłości finansowej.

Młodzież mogła też sprawdzić swoją wiedzę finansową, była bardzo aktywna i chętnie dzieliła się swoimi pytaniami i refleksjami na temat oszczędzania. Pracownicy Banku starali się odpowiedzieć na każde pytanie w sposób przystępny i zrozumiały.

Dyskusja była nagrodzona drobnymi gadżetami Banku, co dodatkowo wzbudziło radość i entuzjazm wśród młodzieży.

Bank Spółdzielczy w Łukowie serdecznie dziękuje Dyrekcji Szkoły za możliwość przeprowadzenia w Banku prelekcji o finansach.

Tego rodzaju inicjatywy, łączące współpracę Banku z edukacją, pozwalają dzieciom i młodzieży na zdobywanie cennych umiejętności finansowych i budowanie świadomego podejścia do zarządzania własnymi finansami już od najmłodszych lat.

IMG 20231117 090942 10 s IMG 20231117 090911 8 s
 IMG 20231117 095257 16 s
 IMG 20231117 100953 18 s